Planowanie dat realizacji zamówień

Aplikacje biznesowe

Aplikacja wspomagająca dla działu sprzedaży polskiej filii ogólnoeuropejskiej sieci hurtowni.

Aplikacja Order Tracking System wykonana dla Elektroskandia Polska, Rexel Group pozwala na wyznaczanie przewidywanej daty realizacji zamówień klientów.

Zastępuje analogiczną funkcjonalność systemu ERP ASW, dostarczając bardziej precyzyjnych terminów oraz szczegółowych informacji o aktualnym statusie zlecenia.

System OTS bierze pod uwagę łańcuchy dostaw, kursy i daty transportów, uwzględnia święta i inne dni wolne od pracy, analizuje stany magazynowe w magazynach lokalnych, centralnych oraz zamówienia od dostawców. Na tej podstawie jest w stanie wyznaczyć aktualny status zamówienia, np. czy w chwili obecnej towar jest zamawiany u producenta, przygotowywany do wysyłki w magazynie centralnym, przesyłany z innego magazynu lokalnego czy też jest już dostępny do wydania. Opierając się na statusie zamówienia oraz modelu pracy działu logistyki, wyznacza precyzyjny termin dostępności towaru dla danego zamówienia w magazynie lokalnym.

Aplikacja posiada system uprawnień ograniczający dostęp do danych sprzedażowych zintegrowany z centralnym systemem zarządzania dostępem w firmie (Active Directory).

System powstał w 2009 roku i stał się jednym z podstawowych narzędzi działu sprzedaży naszego klienta.

Została również wykonana wersja angielska i wdrożona w filiach w całej Europie.